gototopgototop

Протидія булінгу

Протидія булінгу

 

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ У ШКОЛІ

Національна дитяча "Гаряча лінія" 0800-500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національна "Гаряча лінія" з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0800-500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного);

Національна безкоштовна "Гаряча лінія" з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні 0800-505 501 (безкоштовно зі стаціонарних) 527 (безкоштовно з мобільних)  Громадська організація "Ла Страда-Україна".

 

 

Контакти Служби у справах дітей:

Адреса: вулиця Поштова, 2;

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;

Відділ правового та соціального захисту дітей: 63-62-92;

Відділ опіки та піклування: 63-41-66.

 

Поради батькам "Булінг"

 

Як протидіяти булінгу

 

Роль гаджетів у житті сучасного здобувача освіти

 

Булінг у школі: як розпізнати та що робити

 

Булінг чи гра за владу

 

Право на освіту - одне з основоположних прав людини

 

Демократичні принципи у школі

Демократична школа – це не ідеальна школа, де немає жодних проблем. Це школа, де всі суб’єкти шкільного життя слухають і поважають один одного, а всі важливі рішення обговорюються і приймаються усіма сторонами, яких ці рішення стосуються.

Це школа, у якій не бояться говорити про виклики та труднощі, а разом шукають шляхи виходу

з проблематичних ситуацій. Це школа, у якій за жодних обставин не забувають демократичні принципи і не нехтують ними.

При цьому важливо пам’ятати, що демократія – це насамперед процес,

а не результат.

 

Шкільний календар прав людини

https://ippo.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2016/12/shkilnyj_kalendar_prav_liudyny.pdf

 

Конвеція ООН про права дитини

Тридцять років тому світові лідери взяли на себе історичне зобов’язання щодо дітей у світі, прийнявши Конвенцію ООН про права дитини – міжнародну угоду про дитинство.

Ця Конвенція була ратифікована найбільшою кількістю країн з-поміж усіх міжнародних договорів про права людини в історії. Вона допомогла змінити на краще життя дітей у всьому світі.

 

Участь батьків у житті школи

Щорічні батьківські конференції та збори, круглі столи як практика взаємодії між учителями, учнями та батьками на основі поваги до прав людини дає можливість будувати всі шкільні процеси як діалог, також забезпечує прозору і добре налагоджену комунікацію, що дає можливість відкрито обговорювати наявні проблеми та виклики, виробляти спільне бачення та планувати розвиток школи на підставі спільних цінностей.

Батьки школи перейшли до спів управління навчальним закладом за участі усіх суб’єктів шкільного життя та створили дієве партнерство.

 

 


 

Ранкові зустрічі в НВК-12

Ранкові зустрічі в НВК-12 ( м. Рівне ) формують уміння говорити й слухати, які є найважливішими якостями, необхідними для демократичної культури.

Хай сонячний промінчик загляне у Ваше віконце, зігріє теплом, підбадьорить та надихне на творчість.
Велика шкільна родина бажає відмінного настрою на весь прийдешній день:)
Доброго ранку!Доброго дня!
Хай усміхаються діти щодня.
Радіємо партнерській співпраці з батьками.

 

" Добро починається з тебе"

"Подаруй друге життя своїм дрібничкам". Таку другу назву можна було б дати благодійному ярмарку,який відбувся в останні дні навчання у Рівненському НВК12. Батьків нашого третьокласника Челяди Павла спіткала біда. У їхнього сина виявили страшну хворобу. Вже другий місяць Павлик бореться за своє життя. Витрачаються великі кошти.

Щоб допомогти родині,з ініціативи адміністрації школи, учнівської та батьківської громади, 25-26 жовтня було вирішено провести благодійний ярмарок " Добро починається з тебе". Кожний мав шанс побувати у ролі продавця і покупця:)). І ось вже чиясь непотрібна дрібничка для тебе стає найдорожчою річчю. А особливим попитом серед учнів, на моє диво :)), стали книжки. Багато дітей продавали свої картини. Також до ярмарку активно долучились і батьки. Учням молодших класів допомагали продавати учні ШУП з комісії по роботі з молодшими школярами. Торгували до останнього товару. І наторгували.......аж 54 тисячі 680 грн.

Тож, Павлику, тримайся! З хворобою будемо боротися РАЗОМ. І МИ її здолаємо. Буть певним!

Педагог організатор Савсуненко Т.В.

Фото - 

 

Благодійний ярмарок "Добро починається з мене"

25-26 жовтня у стінах НВК№12 відбудеться благодійний ярмарок "Добро починається з мене" . Кожен може принести будь-яку свою річ і продати або ж купити потрібне. Виручені гроші передадуться на лікування Челяді Павлу,який навчається в 3-ому класі 12 школи. Запрошуємо кожного долучитись до ярмарку. 
Пам'ятаймо: "Не одежа красить людину, а добрі діла"!

Номер карти мами Наталії
5168 7426 0839 1920
ЧЕЛЯДА Наталія Володимирівна 
Уклінно просимо допомогти та помолитися за здоров'я Павлика.

 

Фото -

 

Стоп булінг

 

У понеділок 22 жовтня у 3-Д класі був проведений урок "Стоп булінг" з метою формування толерантного ставлення до оточуючих, щоб не допустити у майбутньому проявів жорстокості і попередити цькування серед дітей та підлітків. Цей захід провела мама учня нашого класу, начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти ГТУЮ у Рівненській області Ірина Матаєва та член Координаційної ради молодих юристів при ГТУЮ у Рівненській області Лілія Радчук. 
Вони розповіли дітям, що таке булінг та його прояви. Під час практичної частини уроку третьокласники розв’язували ситуаційні завдання, з цікавістю задавали різні запитання, розповідали, які випадки негативної поведінки серед однолітків вони зустрічали. Діти переглянули відеоролики на тему булінгу та організували невеличкий флешмоб #МиЗаДружбу
Також школярі отримали інформаційні буклети на тему «Зупинимо Булінг разом», в яких міститься інформація про булінг та алгоритм дій для батьків, чиї діти стали жертвами цькування, або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей. 
- Ми хочемо, щоб наші школи були територією безпеки і поваги, - сказала Ірина Матаєва. 
Щиро дякуємо Ірині Матаєвій та Лілії Радчук за урок, на якому діти побачили, що цькування і дискримінація не роблять людину кращою, сильнішою, авторитетнішою.

 

 

ГЕТЕ-ІНСТИТУТ

Проект розпочато у 2016 році в НВК-12. Приємно, що започатковані у школі ідеї виховання полікультурної особистості сучасного школяра підтримано та проваджено в інших навчальних закладах. Радіємо партнерству та можливості спільної реалізації проектів. Дякуємо колегам із м. Тернопіль за співпрацю та гарне відео! Дякуємо Гете-інституту за мотивацію та повне фінансування шкільних учнівської проектів.

 

ЯКБИ ВСЕ БУЛО ПО-ІНШОМУ...

https://www.youtube.com/watch?v=FuHRjl23tjA&app=desktop


 

Не будьмо байдужими!

Рівненська міська організація Товариства Червоного Хреста України щороку у жовтні проводить благодійну акцію "Турбота".
У ході акції учні збирають овочі,щоб передати їх найменш захищеним категоріям населення та в медичні заклади міста. Щороку учні Рівненського НВК12 збирають картоплю,буряк,моркву,цибулю та передають у Рівненську обласну дитячу лікарню.
Щедро зібрали овочі учні школи,приємно було бачити активність кожного класу,як молодшої так і старшої школи. Велика вдячність батькам,які долучилися до нашої акції та допомогли дітям донести овочі до школи.
Справжнє милосердя-це бажання приносити користь іншим,не думаючи про винагороду. Тож нехай наша небайдужість сприяє одужанню маленьких пацієнтів лікарні.

Фото -

 

Безпритульні тварини-наші друзі!

Безпритульні тварини-наші друзі!
З кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема безхатніх тварин. Дуже часто нам доводиться бачити на вулиці безпритульну собаку або кішку,очі якої дивляться на нас жалісно з відданістю та докором...
Але знаходяться люди,які небайдужі до долі наших чотирилапих друзів. Навіть є й такі,які підгодовують безпритульних тварин або забирають собі додому.
З 01.10. по 05.10.18 р.,до Дня захисту тварин, Рівненський ПДМ проводив традиційну благодійну акцію "Потурбуйсь-і будуть жити!", до якої долучились і учні Рівненського НВК12. Учні збирали для котиків і собачок корм та крупи.
Наші чотирилапі друзі щиро дякують всім,хто не залишився байдужим до їхньої долі. А саме учням 3-В,Д,2-В,Г,5-В,Е,Ж,учням 6-х класів,7-А,Б,8-А,Б,9-А,В класів. Особливу подяку висловлюємо учениці 6-Г класу Негодюк Софії та учням 11- А класу.
Тож давайте будемо більш уважнішими та співчутливішими до долі братів наших менших.

Фото -

 

Безпека на дорозі – безпека життя…

5 жовтня 2018 року учнями комісії по роботі з молодшими школярами Знаменець Анастасією та Купчишиною Олександрою було проведено гру - подорож на тему: «Правила безпеки під час переходу дороги» у 2А, 2В класах.
Учні не просто закріплювали знання про правила переходу дороги, але дізнались про нові дорожні знаки. А також ознайомились з правилами руху водіїв. Незалежно від того хто переміг у грі та виявився кращим знавцем правил дорожнього руху, всі діти пообіцяли бути уважними пішоходами.

 

Фото -

 

Проект спортивного майданчика

Підтримайте проект спортивного майданчика на території НВК-12 !
Голосувати можна буде в паперовому вигляді (ЦНАП або ВиконКом (Соборна, 12)), або ж найзручніше через інтернет на сайтіhttps://rivne.pb.org.ua/projects/46 (кнопка "проголосувати" буде активна в дні голосування з 17 вересня ).

- переглянути  алгоритм проходження онлайн голосування

інструкція реєстрації (джерело сайт "Громадський проект")

 

Ми за мир

21.09.2018 р. з нагоди Міжнародного дня Миру паралель учнів 2-х НВК №12 під керівництвом учнів з комісії по роботі з молодшими школярами та педагога-організатора взяли активну участь у конкурсі малюнків на асфальті ”Ми за мир”. Із захопленням діти малювали квітучу планету, бо слово “мир” надзвичайно актуальне у сьогоденні. “Нам потрібен мир, ми за нього боремося, ми переможемо!”

 

Фото -

 

Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства «Демократична школа»

Незаплановані процеси та зміни до плану дій для демократичних змін в школі - Переглянути...

 

Загальношкільна батьківська конференція

7 вересня 2018 року в актовій залі НВК №12 відбулась загальношкільна батьківська конференція. Директор школи Лагодюк В.Ю. доповіла про організацію навчально-виховного процесу на 2018-2019 н.р. Голова шкільної піклувальної ради Конько Т.Є. прозвітував про використання благодійних коштів за минулий рік, які були використані для підготовки закладу до нового навчального року.

 

Засіданя ради школи

6 вересня 2018 року відбулося засіданя ради школи, на якому обговорювали такі питання:

1. Про структуру навчального року.
2. Про режим роботи школи.
3. Про забезпечення рівного доступу до якісної освіти та затвердження варіативної складової навчального плану.

3.1 Про розподіл годин варіативної складової в початковій школі та поділ годин літературного читання у 4Д та 4Е класах.
3.2 Про виділення годин гурткової роботи для занять хореографією .
3.3 Про співпрацю з обласною спеціалізованою дитячою юнацькою школою олімпійського резерву .
3.4 Про надання додаткових освітніх платних послуг для занять спортивно-бальними танцями. 

4. Про затвердження освітніх програм.
5. Про затвердження навчальних програм гурткових годин самопідготовки з математики та української мови.
6. Про розподіл двох ставок груп продовженого дня на чотири по 0,5 ставки та затвердження режиму роботи учителів у ГПД 3, 4 класів.
7. Про дотримання санітарно - гігієнічних норм.
8. Про внесення змін до положення про раду НВК №12 та його затвердження .
9. Про затвердження плану роботи школи та ради НВК№12

 

Відкрий для себе Україну

З метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гідності, любові та поваги до історії Батьківщини та рідного краю, поглиблення знання учнів про Україну, про видатних українців, вшанування народних звичаїв та свят, формування  переконання у нетлінності духовних скарбів народу, розвитку пізнавальної активності учнів у НВК№12 пройшов Перший урок, під час якого учителі намагалися створити святковий мікроклімат в класі для знайомства дітей, формувати поняття учнів про Батьківщину як спільний дім українського народу, сформувати уявлення учнів про школу як країну знань, розширити кругозір учнів про нашу історію, а учні ще раз відкривали для себе Україну та її місце в Європі.

Фото - 

Від шкільного порогу до життєвого успіху!

Сьогодні із самого ранку мешканців мікрорайону НВК№12 збудили веселі шкільні мелодії та дзвінкі дитячі голоси. А все тому, що на шкільному подвір’ї відбулося вшанування відмінників навчання за результатами попереднього року. Найстаранніші учні школи отримали Похвальні листи та почесне право першими увійти до Країни Знань червоною килимовою доріжкою. Вперед, учні, за знаннями та успіхами!

ЗДВР НВК№12 Середюк О.В.

 

Фото -

 

Зустріч в рамках проекту "Я маю право"

Практичне заняття-це завжди цікава та інформативна форма проведення уроку,яка дає змогу не тільки закріпити знання,а також покращити навички критичного мислення,комунікації,співробітництвата вміння застосовувати набуті знання в житті.Сьогодні в рамках проекту"Я маю право" в НВК 12 відбулася зустріч учнів 9-х класів з начальником відділу систематизації законодавства,правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іриною Фідрею.

Фото -

 

Всеукраїнський тиждень права


В рамках Всеукраїнського тижня права у школі з 04-08 грудня 2017 року відбувся предметний тиждень права. У навчальному закладі проведені тематичні уроки, бесіди, зустрічі, правові турніри, експозиції, конкурси, екскурсії та інформаційні хвилинки приурочені Декларації прав людини. Учні школи брали активну участь у заходах, метою яких було поглиблення знань з правознавства, акцентування уваги на актуальності дотримання прав людини у сучасному житті, державі та світі, попередження правопорушень серед учнівської молоді.

 

Переглянути фото -

 

Дебати

 

З нагоди Дня Гідності та Свободи та з метою продовження демократичних змін, утвердження ідеалів свободи і демократії учнями школи було проведено дебати на тему :"Право -єдиний спосіб захисту прав людини. Сперечалися, переконували, не погоджувались ,наводили аргументи та спростовували...

Переглянути фото -

 

Учні-вчителі-батьки-громада

 

27 вересня в НВК12 м.Рівного відбулась зустріч ініціативної групи, учасники якої проаналізували досягнення і помилки в усіх сферах демократичних змін та обговорили подальші напрямки демократичного розвитку школи.

Крокуємо разом в напрямку демократичного розвитку школи.

Переглянути фото -

 

Підсумкова конференція І етапу Всеукраїнського проекту "Демократична школа"

29-30 червня в м.Київ відбулась підсумкова конференція першого етапу Всеукраїнського проекту "Демократична школа".Було представлено добрі практики демократичних змін у школах та відбулося планування діяльності мережі шкіл програми.

Завдяки демократичним змінам, що відбулися у НВК-12 м. Рівне, активізувалася робота членів шкільного учгівського парламенту.Цінним є те, що наші діти на тільки вийшли на міський рівень, а стали самостійними! Процес не зупинити...змінилися ми, діти і батьки. Завдяки ефективному ПАРТНЕРСТВУ змінилася школа:) Ми радіємо успіхами наших вихованців, які реалізують 7 проектів Всеукраїнського та міжнародного рівнів. З власної ініціативи наші діти беруть активну участь у роботі органів місцевого самоврядування.Співпраця з батьківською громадскістю та 5 різноплановими громадськими організаціями сприяла тому, що школа сьогодні стала центральним культурно-освітницьким центром громади міста:)

Переглянути відео -

 

ШКОЛА «У РУКАХ» УЧНІВ

На цілий день адміністрація НВК 12 передала управління школою учням. Що ж відбувалося, чи справилися школярі, і чи сподобалось їм читайте у матеріалі.

О 8.00 дублери вчителів, завучів, бібліотекарів, мед. сестри, соціального педагога, психолога та педагога-організатора на нараді при «новому» директорі Олександрі Труш.
Згодом відбувся тренінг для лідерів учнівського самоврядування під керівництвом Ольги Жагаріної. На тренінгу учні мали два завдання: відповісти на запитання про права різного прошарку суспільства та намалювати плакат на подані теми: випускник НВК 12, місто та школа вашої мрії, які висять на вході в школу.
Чотири урокі впродовж дня провели ті, хто заміняє вчителів, і за словами Валентини Хомич, яка вчила п’ятий клас української мову – їй сподобалось: «Чесно кажучи,перед уроком трішки хвилювалась,але коли побачіла ці хороші та щирі обличчя ,хвилювання пройшло. Загалом було зроблено все, що заплановано. Я пережила незабутні емоції і щаслива ,що ризикнула».

 

Круглий стіл "Демократичні зміни шкільного середовища"

Демократичні зміни шкільного середовища було обговорено 25.04.2016 у колі учнів, їх батьків та педагогічних працівників НВК-12 м. Рівного. Модераторами зустрічі були тренери Всеукраїнської Програми "Демократична школа" С. Присяжнюк та А. Ковтонюк. Учасниками круглого столу відзначено реалізовані цікаві ініціативи учнів школи та позитивну динаміку змін у навчальному закладі. Унікальним є досвід співпраці школи із батьківською громадськістю. Батьками та дітьми було зазначено, що демократичні зміни у школі, а згодом і у суспільстві починаються, в першу чергу, із встановлення демократії у сім'ї та налагодження партнерства із сім'ями вихованців. Цікавим є те, що в ході обговорення та аналізу роботи школи за останній навчальний рік у НВК-12 спостерігається позитивна неочікувана динаміка, за рекомендованими центром Вергеланда критеріями, у всіх сферах змін:) Педагогічний колектив переконаний, що консолідація зусиль із батьківською громадськістю забезпечить комплексні та всесторонні зміни які приведуть до успіху і змінять свідомість підростаючого покоління, тим самим забезпечать демократизацію навчально-виховного процесу та суспільства в цілому. Ми не зупиняємося на досягнутому і продовжуємо рухатися вперед, тому плануємо стратегічні плани на майбутнє.
ДІЄВЕ ПАРТНЕРСТВО-УСПІШНА ШКОЛА- ДЕМОКРАТИЧНЕ СУСПІЛЬСТВО. 

Права людини в національному законодавстві

ВІДПОВІДАЄМО НА ПИТАННЯ, ЯКІ РЕСПОНДЕНТИ ЗАДАЮТЬ В АНКЕТІ:
Законодавча база, яка є підґрунтям для боротьби з дискримінацією

Переглянути...

 

Що таке дискримінація?

Джерело: http://faqukrs.xyz/novini-ta-suspilstvo/kultura/109846-shho-take-diskriminacija-prikladi-rasovoi.html

Дискримінація - це термін, що походить від латинського discriminatio, що перекладається як "утиск". Його визначають як негативне ставлення, обмеження і обмеження в правах, а також насильство і всіляке прояв ворожості до суб`єкта через приналежність його до тієї чи іншої соціальної групи. Окремі види широко відомі і мають власну термінологію. Наприклад, расизм - расова дискримінація, сексизм - гендерна дискримінація. Приклади цих та інших проявів обмеження прав людини за належністю його до соціальної групи будуть розглянуті в нижчеподаній статті.

Детальніше...

 

Рівні, але різні

В НВК №12 м.Рівне разом з учнями 10 класу досліджували тему гендеру на тренінгу, що відбувся в рамках проекту: "Рівні можливості для кращого майбутнього". Який став можливим в результаті перемоги в Другому конкурсі малих грантів для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні в Рівненській і Волинській областях у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та співадмініструється РОГО «Комітет виборців України».

P.S.Цікавий та корисний час. Дякуємо за співпрацю!

Джерело - https://www.facebook.com/groups/nvk12rvua/permalink/1546498592036769/


 

Опитування

Мета: визначити думки батьків про сучасний стан справ у школі, та їхні очікування, щодо нової школи.

Пройти опитування...

 

Проект "Мій світ без дискримінації"

 

Раді повідомити,що НВК12 є учасником нового проекту "Мій світ без дискримінації".Проект реалізує ГО "Академія інноваційного розвитку освіти" за інформаційної підтримки ГО "Центр Соціальна Дія"/Проект "Без Кордонів",Коаліції з протидії дискримінації в Україні,Офіса Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міжнародного Фонду"Відродження".Метою проекту є підвищення рівня обізнаності вчителів,учнів та батьків щодо дискримінації та її уникнення під час навчально-виховного процесу.


 

Дискримінація та нетолерантність

Що таке дискримінація і нетерпимість?

Дискримінація — в усіх її можливих формах і проявах — є однією з найбільш поширених форм насильство та порушення прав людини. Вона зачіпає мільйони людей щодня, і її дуже важко розпізнати. Дискримінація і нетерпимість — тісно пов’язані між собою поняття. Нетерпимість — це відсутність поваги до вчинків та переконань, що відрізняються від своїх власних. Вона також стосується відторгнення людей, яких ми сприймаємо як інших, наприклад, членів іншої соціальної чи етнічної групи, або людей з іншою політичною чи сексуальною орієнтацією. Нетерпимість може проявлятися у широкому діапазоні дій, починаючи з уникання таких людей, мовної ненависті, і закінчуючи тілесними травмами або навіть вбивствами.

Детальніше...

 

Тренінгове заняття з учнями НВК -12

 

"Яка моя роль у суспільстві ?" - під таким гаслом проведено тренінгове заняття з учнями НВК -12 м. Рівного. Гендерна рівність, права жінок та чоловіків та міжособистісні стосунки - питання, на які спільно з активним громадським діячем, психологом С. Терентьєвим та вчителем права шукали відповіді учні школи.

Джерело - www.facebook.com/groups/nvk12rvua/permalink/1528907513795877/

 

Дієве партнерство - успішна школа!

Ми створюємо простір для розвитку особистості школяра. Переконані, що середовище в якому перебуває дитина впливає на її свідомість.
У світлинах представлено розроблені ініціативною групою школярів ( під керівництвом Жагаріної О. О.) оригінальні авторські стенди, які висвітлюють права та обов'язки учнів. Діти змалечку повинні знати свої права та усвідомлювати обов'язки.

 

НВК 12 – НВК 12 – осередок шкільної демократіїосередок шкільної демократії

Інтерв'ю вчителя права Жагаріної О.О. газеті "7 днів"

Джерело - http://7d.rv.ua/iplus/2017-03-30/nvk-12-oseredok-shkilnoyi-demokratiyi   


"Для багатьох дітей школа – це перший державний заклад, до якого вони потрапляють, своєрідна модель суспільства, яка допомагає учням зрозуміти сучасний світ. Саме у школі вони вивчають «правила гри» в демократичному суспільстві.

Ось уже рік Рівненський НВК № 12 вивчає ці правила гри, беручи участь у Всеукраїнському проекті «Демократична школа», що реалізується центром імені Вергаланда м. Осло (Норвегія) за підтримки Міністерства освіти і науки України. Про демократичні зміни, які сталися за цей рік у дванадцятій школі, ми говорили з координатором проекту у школі, вчителем правознавства НВК № 12 Ольгою ЖАГАРІНОЮ.

– «Демократична школа», яка вона?

 

Екскурсія в обласну юнацьку бібліотеку

Під час проведення позакласних навчально-виховних заходів відбувається згуртованість учнівського колективу, що сприяє практичному усвідомленню прав людини та демократизації освіти.
Учні 7-А класу НВК 12 з класним керівником Місюрою О.С. відвідали обласну юнацьку бібліотеку м.Рівного та взяли участь у заняттях направлених на популяризацію демократичних принципів та знань з прав людини. 

Bпровадження ОПЛ/ОДГ

 

В НВК 12 м.Рівного реалізовується стандарт, щодо впровадження ОПЛ/ОДГ в навчально-виховний процес з метою популяризації демократичних принципів і поваги до прав людини.Упродовж навчального року викладаються курси за вибором "Основи демократії" та "Громадянська освіта", що безумовно сприяє вищому рівню стандарту та підвищенню зацікавленності учнів. Віримо, що здобуті знання діти застосовуватимуть в реальному житті.

 

Знай свої права

«Що відрізняє людину від раба?», «Що таке свобода та на яких принципах вона грунтується?»- це основні питання, які розглядалися під час зустрічі старшокласників НВК№12 з головою громадської організації «Кримська діаспора Рівненщини» Ельвірою Шиліною. Зустріч відбулася у рамках реалізації Всеукраїнських проектів «Демократична школа» та «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу» та налогдження дієвого партнерства. Лектор у цікавій та змістовній формі довела до учнів головний принцип, котрий відрізняє суспільсво вільних людей від суспільства рабів,- принцип суверенитету особистості або право на самого себе, та , що є дуже важливо, дала учням координати установ, куди можна звертатися, якщо ваші права порушені. Сподваємось, що знання, вміння і навички, отримані у процесі спілкування, допоможуть дітям у підтримці ненасильницького спілкування.

Заступник директора НВК№12 Середюк О.В.

 

Дієве партнерство-успішна школа

Участь НВК№12 у І циклі Всеукраїнської програми «Демократична школа» дала поштовх для активізації суб’єктів громадянського суспільства в реалізації базових демократичних цінностей. Цінності свободи і демократії, громадянської активності та відповідальності, рівності можливостей, примножуються та розвиваються лише в умовах соціальної згуртованості громади. Саме тому наш заклад пройщов конкурсний відбір та став учасником Всеукраїнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу», метою якого є встановлення партнерських відносин не тільки між усіма учасниками освітнього процесу, а й громадою.

В рамках соціального партнерства та реалізації Всеукраїнських проектів«Демократична школа» та «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу» 13 березня 2017 року у актовій залі НВК№12 відбувся семінар-тренінг для класних керівників 5-7 класів «Як спілкуватися з дитиною та знаходити спільну мову», який ініціюівав та провів активний громадський діяч, психолог Сергій Терентьєв. В ході заняття тренер у цікавій та змістовній формі ознайомив присутніх зі шляхами успішної комунікації між усіма учасниками навчально-виховного процесу. Содіваємось на подальшу співпрацю, адже дієве партнерство-успішна школа.

Заступник директора НВК№12 Середюк О.В.

 

Незвичайний урок

Сьогодні, в день народження великого Кобзаря, діти 3-Д класу мали цікавий та незвичайний урок. Святково вдягнені у традиціях українських вишиванок вони декламували вірші Тараса Григоровича Шевченка. 
Ціково, що діти вивчили різні вірші, попередньо не обговорюючи, хто що вчитиме.
Вчитель, Брега Ніна Іванівна, подала ідею долучити до уроку і нас, батьків. І ви знаєте, дітям це настільки сподобалось! Ідеї спільних уроків - це надзвичайно цікаво та корисно. Коли ми, мами, прочитали вірші на початку уроку діти були приємно здивовані! А як нам було приємно та цікаво спостерігати за ними!!! Дякуємо за нові ідеї та їх втілення!

Джерело - www.facebook.com/groups/nvk12rvua/permalink/1493446830675279/ - за 9 березень о 11:35

 

Флешмоб на уроці читання

За ініціативою батьків 3-Б класу НВК-12 (кл.керівник Лапчук В.Б), діти яких навчаються за програмою "Інтелект України", на уроці читання був проведений флешмоб , присвячений дню народження Кобзаря. Діти разом з батьками розповідали вірші та співали пісні Т.Г.Шевченка.

Джерело - www.facebook.com/groups/nvk12rvua/permalink/1494448480575114/ за 10 березень о 8:27 

Вітаємо!

 

Вітаємо лауреатів конкурсу шкільних проектів "Усна історія" Труш Олександру, Ваврик Анастасію та Петрук Аллу. Мета конкурсу - вивчення новітньої історії з точки зору мультиперспективності. У ході проекту учні навчились формулювати питання, робити інтерв'ю, аналізувати його, бачити поле для дискусій. Роботи були виконані за методикою "Oral histori". Робота Труш Олександри та Ваврик Анастасії "Правда потрібна завжди", координатором якої є вчитель історії та правознавства Жагаріна Ольга Олександрівна, увійшла в десятку найкращих та буде опублікована.