gototopgototop

Безпека в Інтернеті

Інтернет-безпека в умовах воєнного стану

В умовах воєнного стану особливої ваги набуває використання Інтернет-простору як засобу спілкування та отримання інформації. З метою дотримання безпечних умов використання Інтернету працівники кіберполіції України провели профілактичні зустрічі з учнями 8-11 класів Рівненського ліцею №12. В ході зустрічей учні отримали практичні поради і технологічні рішення, які допомагають захищати важливі системи та мережу від кібератак.

Дізнатись більше -

 

Кіберполіція нагадує громадянам про небезпеку переходу за підозрілими гіперпосиланнями

Нацполіція ліквідувала масштабну шахрайську схему: її учасники привласнили гроші з рахунків понад 10 тисяч громадян

 

Детальніше за посиланням - https://cyberpolice.gov.ua/news/naczpolicziya-likviduvala-masshtabnu-shaxrajsku-sxemu-yiyi-uchasnyky-pryvlasnyly-groshi-z-raxunkiv-ponad--tysyach-gromadyan-8375/

 

Проект «MRIYA»

Кіберполіція України розробила платформу «MRIYA» - проєкт, який, на даний момент, є найбiльшою спiльнотою, що успiшно протидiє росiйськiй агресiї в мережi «Інтернет».

Переглянути презентацію проекту

 

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ-2023 В РЛ 12

Щорічно у вівторок другого тижня лютого світ відзначає День безпечного Інтернету (ДБІ). Метою заходів ДБІ є залучення суспільства до розповсюдження механізмів безпечної діяльності в Інтернеті. Важливим питанням є використання Інтернету дітьми й молоддю. Цьогоріч подія є особливою, оскільки відзначається 20-річчя міжнародного Дня безпечного Інтернету.

Традиційно у Рівненському ліцеї № 12 впродовж другого тижня лютого задля збільшення інтернет-безпеки проводиться інформування учнів щодо наявних проблем, розглядаються механізми захисту та уникнення Інтернет-ризиків.

 

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ-2021 В НВК12

 

 

Якщо раніше використання сервісів Інтернету сприймалось як розвага чи данина моді, то реалії останнього року довели що без Всесвітньої мережі ні навчання, ні будь-яка професійна діяльність – неможливі. Перебування у кіберпросторі часто порівнюють з відвінинами басейну: щоб скористатися та відчути корисність його переваг, потрібно знати про ризики та доримуватись правил безпечної поведінки. Тож, щоб учні НВК 12 були досвідченими та професійними web-серферами, у Всесвітній тиждень безпечного Ітернету вчителі інформатики провели низку заходів для школярів, щоб ще раз пригадати та засвоїти правила безпечного користувача Інтернету.

 

ПАМ’ЯТКА

Перелік основних чинників, що впливають на стан інформаційної безпеки у зв'язку із використанням загальнодоступних та соціально орієнтованих ресурсів мережі

Інтернет

  • Військова агресія Російської Федерації та пов'язані з нею масштабні кібератаки, масові антиукраїнські інформаційні кампанії та їх психологічний вплив на користувачів українського сегменту мережі Інтернет, отримання несанкціонованого доступу до персональних даних та іншої важливої інформації з електронних поштових скриньок та соціальних мереж тощо.
  • Існування загрози для державних установ (міністерств, відомств, агентств, фінансових установ тощо) у зв'язку із використанням працівниками у службовій діяльності та повсякденному житті програмного забезпечення російського виробництва, а також' поштових електронних сервісів та соціальних мереж «ВКонтакте» та «Одноклассники», доступ до яких на даний час обмежено відповідно до Указу Президента України №133/2017 від 15.05.2017 року.
  • Підконтрольність найбільших та найвпливовіших медіа особам, котрі використовують дані ресурси для лобіювання та відстоювання особистих, а не державних інтересів.
  • Активне наповнення соціальних мереж замовними дописами відповідного контенту із використанням т.зв. бот-мереж («ботів») та технології масового «тролінгу».
  • Маніпуляції у засобах масової інформації та соціальних мережах з метою приваблення більшої аудиторії шляхом використання методів соціальної інженерії.
  • Використання соціальних мереж для поширення недостовірної (фейкової), викривленої, деструктивної інформації та здійснення маніпулятивного впливу на суспільну свідомість користувачів українського сегменту мережі Інтернет.
 

ВИКОНУЙТЕ ТРИ НАВЕДЕНІ НИЖЧЕ РЕКОМЕНДАЦІЇ, І ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРНЕТУ БУДЕ ДЛЯ ВАС БЕЗПЕЧНИМ:

 

Захистіть свій комп'ютер

 

Завжди оновлюйте операційну систему.
Використовуйте антивірусну програму.
Використовуйте брандмауер.
Робіть резервні копії важливих файлів.
Будьте обережними, завантажуючи вміст.Захистіть себе в онлайні

 

Будьте обережними, надаючи свою особисту інформацію.
Думайте про те, з ким ви розмовляєте.
Пам'ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними.Дотримуйтесь правил

 

Ви маєте дотримуватися законів також і в Інтернеті.
Пам'ятайте, що в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само, як і про себе.

Джерело - http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/v_turvallisesti_avain.htm
 

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Ми живемо у час цифрової революції суспільства та стрімкої діджиталізації молоді. Новітні технології та соціальні мережі радикально змінили те, як ми спілкуємось один з одним і взаємодіємо зі світом. Сучасні діти стикаються з низкою викликів, яких не було в нашому дитинстві. Зараз існує безліч соціальних онлайн-платформ, щодня наші діти відвідують найрізноманітніші сайти й отримують безліч електронних листів і повідомлень.

Інтернет-мережа – це потужне джерело інформації, кількість якої, на жаль, переважає якість. Щоб вберегти себе від небезпечного «павутиння», варто бути обачним та притримуватись мережевого етикету.

 

Відгуки учнів, щодо заходів проведених до Дня Безпечного Інтернету-2019

На сьогоднішньому уроці, що проводився у рамках  Днів Безпечного Інтернету, ми повторили правила безпечної роботи в Інтернеті, обговорили проблемні ситуації, що можуть трапитися в Інтернеті, та як захистити себе від Інтернет-шахраїв.

Клименко О. (9кл.)

На мою думку, тема щодо правильного користування Інтернетом в наш час дуже актуальна, оскільки насьогодні дуже багато небезпек у віртуальному світі. І мені здається, що не є зайвим проводити уроки на цю тему. Адже потрібно завчасно попереджувати негативні ситуації, що можуть спіткати під час користування Інтернетом, і нагадувати про це усім дітям. Дякую вчителям інформатики.

Арєшина А. (9кл.)

Я сьогодні зрозуміла, що Інтернет не завжди безпечний і потрібно обережно поводитися. Ми, переглянувши відео та презентацію, дізнались багато повчальних порад.  Дякуємо за урок. Сподобалося.

Кирильчук В. (7кл.)

Сьогодні на уроці ми повторили правила безпеки в Інтернеті. Я впевнилась, що потрібно обережно відвідувати сайти. Також зрозуміла, що потрібно більше перебувати в реальному світі.

Столярчук Т. (7кл.)

На уроці ми дізналися, як захистити себе від кібербулінгу, від інтернет-шахраїв та як безпечно користуватися Інтернетом. Також нам тепер відомий телефон гарячої лінії Кіберполіції.

Походзей А. (8кл.)

 

ДНІ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ У НВК №12

Дедалі більше дітей та підлітків мають доступ до Інтернету. Тому важливо знати, які існують ризики під час перебування у віртуальному світі. На початку лютого кожного року у світі проводиться День Безпечного Інтернету. Цього року ця подія відбулась 5 лютого. Традиційно НВК №12 також долучається до проведення пропедевтичних занять у цей день.

Дні Безпечного Інтернету у нашому закладі розпочала дискусія у 8-В класі на тему «Що потрібно знати про кібербезпеку?». учні разом Із вчителем Черновою О.І. визначили, які бувають кіберзагрози та з’ясували правила безпечної поведінки користувача Інтернету.

У 5-В класі відбувся урок-екскурс «З року в рік Безпечний Інтернет крокує в світ» (вч. Чернова О.І.). Школярі дізналися історію виникнення Дня Безпечного Інтернету, слогани та логотипи кожного року,переглянули тематичні ролики про правила користування сервісами мережі Інтернет.

Для учнів 9-их класів класу (уч. Прончук М.В., Ковальова Л.М.) було проведено конкурс буклетів та інформаційних бюлетнів на тему «День безпечного Інтернету». У конкурсі взяло участь понад 35 робіт, кращими з яких стали: Ковальчук О. - І місце, Колнер С., Артемюк А. – ІІ місце, Мрозович А., Величко Т., Начев І.  – ІІІ місце.

 

Анонс заходів до Дня Безпечного Інтернету.

У НВК №12 04.02-06.02.2019 року  проводитимуться заходи до Дня Безпечного Інтернету.
Приєднуйтесь!

План заходів -  Переглянути...

Тренінг для учнів - Пройти тестування

 

Захист від кібератак та вірусної активності

 

Переглянути документ...

 

Участь НВК 12 у загальноміських захадах до Дня Безпечного Інтернету

Традиційно ІІ тиждень лютого у нашому закладі проходять тематичні позакласні заходи для учнів до Дня безпечного Інтернету.

Так, зокрема, цього року для учнів проводилися уроки-тренінги, в ході якого школярі ознайомилися з основними Інтернет загрозами та намагалися самостійно сформулювати правила безпечного використання служб мережі Інтернет, також переглянули відеоролики повчального змісту щодо безпечного користування Інтернет-послугами. Для закріплення отриманих знань учні взяли участь у вікторині на знання правил безпечного користувача Інтернету.

Джерело...

 

Всесвітній День безпеки в Інтернеті

В 2004 році Європейська комісія започаткувала Всесвітній День безпеки в Інтернеті задля того, щоб об’єднати зусилля зацікавлених державних, суспільних та приватних організацій для збільшення рівня знань про безпечне і відповідальне використання Інтернет-технологій.

В Україні в цей день у закладах освіти  діти та молодь обговорюють питання:

  • безпечної поведінки в Інтернеті
  • потенційних загроз
  • випадки порушення прав дитини та механізми їх захисту

В НВК №12, уже традиційно,  також проводяться заходи до Дня безпеки в Інтернеті.

 

День безпечного Інтернету

Інтернет є прекрасним джерелом для нових знань, допомагає у навчанні, займає дозвілля. Але в той же час, Мережа таїть у собі багато небезпек. Проблема безпеки дітей в Інтернеті вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. Кожного року аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становить молоде покоління - діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрозу, що може чекати на них у віртуальному просторі.