Дружня зустріч в рамках українсько-польсько-литовської співпраці незабаром…

З 25 по 28 вересня 2012 року відбудеться дружня зустріч з метою реалізації даного проекту.

Організатори дружньої зустрічі: Навчально-виховний комплекс №12 «Школа-ліцей» м. Рівного.

Дружня зустріч в рамках українсько-польсько-литовської співпраці проводиться за сприяння Рівненської міської державної адміністрації, бізнесових структур міста, міських громадських організацій «Бойовий гопак» і «Нова надія».

Одним з пріоритетних напрямків роботи закладу є міжнародна співпраця.

У НВК № 12 реалізується зміст освіти майбутнього через розвиток творчого потенціалу не спеціально відібраних дітей, а усіх бажаючих: віримо, що кожна дитина обдарована і талановита.

Одним із пріоритетних завдань роботи закладу є розвиток міжнародного співробітництва в напрямку пропаганди здорового способу життя .

Діти та підлітки прагнуть зробити свій внесок у вирішення актуальних проблем сьогодення – збереження здоров'я та необхідність дбайливого і відповідального ставлення до нього. Зрозуміло, що проведення лише таких заходів не зможе глобально змінити ситуацію, але перспективним є те, що саме молодь намагається їх вирішити. Саме молодь сьогодні замислюється над своєю долею, своєю провідною роллю в майбутньому суспільства. Вона має можливість вчитися новим формам поведінки, здоровому способу життя і досвід інших може стати їм у нагоді, для чого й необхідне реальне спілкування. Адже, якщо ми знаємо, що на нас впливає, ми маємо змогу менше звертати уваги на рекламу, а більше прислуховуватися до себе, більш свідомо робити свій особистий вибір і більш відповідально діяти відносно самого себе і свого здоров’я.

В чому полягає ініціатива співпраці:

насамперед – формувати екологічну свідомість серед молоді та дорослих, відкрити перспективи полікультурної освіти, всебічно розвинути учнів через багатомовність, доступ до мови та культури Польщі й Литви, спільно вирішувати проблеми майбутнього. Така співпраця також надасть можливість встановити тісні зв’язки між учнями та педагогами, європейськими шкільними клубами, творчими колективами.

Як відбуватиметься програма шкільних партнерств?

Дружня зустріч проходитиме з 25 по 28 вересня 2012 року та спрямована на шкільну молодь віком від 13 до 15 років, а також їх вчителів з Польщі, Литви та України. Під час зустрічі учні реалізовуватимуть програму, попередньо підготовлену Навчально-виховним комплексом №12, її учнями та вчителями – ознайомлення з навколишньою місцевістю, спільні уроки, культурні заходи, інтеграційні зустрічі, обговорення можливої співпраці в майбутньому.

Одне із завдань в рамках проекту – реалізація програми міжнародних спортивних заходів «Козацькі забави», метою якої є: – надати можливість учасникам відчути важливість збереження здоров’я та необхідність дбайливого і відповідального ставлення до нього; надати учасникам можливість практично відпрацювати прийоми активних ігор; – допомогти визначити особисту поведінку та спосіб життя, як найважливіші фактори, що впливають на здоров’я людини.

Програма включає такі культурні та спортивні заходи: – Екскурсія по місту Рівне; – Спортивні змагання: AWANA GAMES (Аванівський квадрат); Загальна гра «Захват прапора»;Козацькі забави; – Товариську зустріч з футболу; – екскурсію до м. Золочів, – Екскурсія до м. Львів, екскурсії «Замки Львівщини»

Результати та перспективи співпраці

Головним для співпраці стало те, що з’явилася можливість залучити дітей та підлітків до активного змістовного життя, створити умови для самореалізації, формування особистості майбутнього громадянина, забезпечити становлення і різнобічний розвиток особистості, допомогти у пошуку своєї мети, формувати екологічну свідомість серед молоді та дорослих. Учні мають змогу спілкуватись у системі Skype, брати участь у on-line конференціях, листуватися та планувати спільні Internet проекти з однолітками Польщі (гімназія №2, м.Сулейовек; ліцей ім.Я. Падеревського, м.Ласк-Колумна); Литви (школа «Atgimimo», м. Друзкінінкай).