eTwinning Plus – 2015: підсумки року
11 грудня 2015 року в Києві відбулася Національна конференція програми eTwinning Plus в Україні за підсумками роботи у 2015 році. У заході взяли участь вчителі та директори українських шкіл, які протягом року брали активну участь у проектах eTwinning. Як і в минулому році, від міста Рівного було запрошено директора НВК №12 Вікторію Юріївну Лагодюк та вчителя іноземної мови Тетяну Петрівну Бабійчук, яким вручено подяку та диплом, адже заклад – один з небагатьох в Рівненській області, яких можна назвати постійними учасниками програми.
Пленарне засідання конференції розпочалося із привітання від Міністерства освіти і науки України та представників служби підтримки програми eTwinning Plus в Україні. Перед присутніми виступив заступник міністра освіти Павло Хобзей, який окреслив перспективи та нововведення в українській системі освіти. Він зазначив, що освіта в Україні буде все більше тяжіти до європейської, зберігаючи концепцію національно-патріотичного виховання. Навчальні програми та плани будуть поступово змінюватися, враховуючи потреби та особливості суспільства, яке швидко розвивається. Все ж незмінною складовою успішності освітнього процесу залишається довіра між вчителем та учнем, між навчальним закладом і суспільством.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
У свою чергу керівник програми Сергій Теплов ознайомив слухачів з ключовими компетенціями європейської шкільної освіти, а саме:
1) вміння спілкуватися рідною мовою,
2) вміння спілкуватися іноземною мовою,
3) математична компетенція та базові компетенції в науковій та технологічній галузях,
4) інформаційно-комунікаційна компетенція,
5) вміння вчитися,
6) соціальна і громадянська компетенції,
7) підприємницька та лідерська компетенції,
8) культурна усвідомленість та розуміння способів вираження.
У ході розгляду наведених компетенцій стало зрозумілим: важливо отримати випускника школи, який матиме здатність не просто стати абітурієнтом, а стати успішним громадянином у суспільстві. І на це має бути спрямована мета шкільної освіти. Навчання повинно бути необтяжливим і цікавим. Якраз цьому і сприяє програма eTwinning. Координатор програми Валентина Веліченко повідомила, що у 2015 році у співпраці з українськими вчителями з понад 300 шкіл було реалізовано 45 тисяч проектів на платформі eTwinning. Найкращі, тобто най- якісніші і найцікавіші проекти було представлено до уваги учасників конференції у вигляді презентацій та відео звітів. Переможці отримали заслужені відзнаки та цінні призи. Також було організовано 4 воркшопи: «Вчитель як менеджер освітнього процесу», «Правила успішної презентації», «Активні громадяни: для чого і як починати зміни з себе?», «From problems to solutions», де учасники могли почерпнути для себе багато цікавої і корисної інформації.
![]() |
![]() |
![]() |
І звичайно, одним з найприємніших спогадів залишиться святковий фуршет з музикою, величезним красивим тортом, приуроченим 10-річчю заснування програми eTwinning. Віват! Нових досягнень і звершень в Новому році!