gototopgototop

Школа енергії

Школа енергії в дії

Упродовж 18-22 вересня Дні Сталої Енергії пройшли у м. Рівному.

Із метою популяризації енергозбереження та бережливого ставлення до використання ресурсів, учні НВК № 12, учасники проекту «Школа Енергії 2.0», у навчальних закладах № 11,№10,№9 та №18 провели практикум «Збережемо енергію вдома» та навчили слухачів проводити енергоаудит оселі.

Пізнавальною була година «Цікавих думок», під час якої юні енергоменеджери, під керівництвом ключових учителів Івпнкової Н.В. та Височанської Т.В., показали презентацію сонячної панелі та розумного будинку. Хочемо щиро подякувати адміністраціям навчальних закладів за відмінну організацію та співпрацю.

Учитель математики НВК№12 Іванкова Н.В.

Переглянути фото...

 

Учасники Школи Енергії зарядились енергією Карпат

Ось і промайнув довгоочікуваний тиждень Енергетичного табору в Карпатах, куди з’їхались понад 100 учасників проекту «Школа енергії 2.0» з 15 українських міст (серед них і команда Рівненської НВК №12), а також технічні експерти, таборові науковці, виховники та організатори – команда Асоціації «Енергоефективні міста України». До табору також долучились консультант проекту Кіліан Шуберт та представник проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» Тетяна Пилипчук.

З 26 по 30 червня у затишному і комфортному Пансіонат «Славський», який розташований у однойменному курортному містечку Славсько, що на Львівщині юні енергоменеджери спілкуватися між собою, ділися результатами реалізації проекту у своїх школах, розказували про заплановані енергоефективні заходи, брали участь у різноманітних майстер-класах

Переглянути джерело...

Переглянути фото -

 

«Зростайте дбайливими та бережливими»

21 квітня 2017 року в 4 – В класі (кл. керівник Федорчук І.В.) було проведено годину спілкування «Зростайте дбайливими та бережливими», мета якої - дати  поняття  про  збереження  тепла  в  домі  та  електроенергії  в  побуті, довести  дітям,  що  ці  поради  слушні   і  можуть бути  реалізовані  вже  сьогодні  кожною  сім’єю  хоча  б  частково,  що  забезпечить  велику  економію  паливних  та  енергоресурсів  країни; розвивати  мислення дітей,  вміння  сприймати,  аналізувати  інформацію,  робити  висновки, виховувати бережливе  ставлення  до  ресурсів  країни,  бажання  створити  високоекономічний,  технологічно-сучасний  дім,  з  використанням  відновлюваних  джерел  енергії.

 

 

  

Шкільні дні енергії в НВК№12

У рамках проекту «Школа Енерії 2.0», який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини 21 квітня 2017 року у школі відбулося завершення шкільних днів енергії, під час яких учасники енергокоманди знайомили учнівську громаду закладу та запрошених гостей із проектом, отриманими результатами і наступними кроками з перетворення школи в осередок виховання свідомих користувачів енергії та поширення в місті ідей енергозаощадності і енергоефективності. Цікаво та змістовно пройшли
години спілкування «Енергозбереження – твоє безпечне майбутнє», гра – змагання «Популяризація практичних прийомів побутового енргозбереження», тематична поличка «Хай щастить, тобі Земле!» до Всесвітнього дня Землі, круглий стіл «Українці за енергозбереження і ефективність», виставка малюнків «Збереження енергії справа кожного», виховний захід «Наш біль Чорнобиль», під час якого учні мали можливість поспілкуватись з представниками ПАТ«Рівнеобленерго», аварійної газової служби «Рівнегаз», службою порятунку м.Рівне, оперативно рятувальною службою «АРЗСП Рівне», вибухотехнічною службою«АРЗСП Рівне», працівниками хіміко-радіоактивної лабораторії «АРЗСП Рівне».
Заходи організовано та проведено за допомогою вчителів: Лагодюк В.Ю., Середюк О.В.,Височанської Т.В., Іванкової Н.В, Коваль В.В, Конончук Г.В., МосійчукО.О, Слободенюк І.О, Місюра О.С., Гайдук Г.В., Савсуненко Т.В., Лапчук В.Б., Федорчук І.В., Полоненко Л.О., Мазурок А.П., Ніколайчук О.І , та команди юних енергоменеджерів.
Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення шкільних днів енергії.

Ключовий учитель проекту «Школа енергії» у НВК№12 Іванкова Н.В.

Джерело - https://www.facebook.com/groups/nvk12rvua/permalink/1548302598523035/

 

Шкільні дні енергії в НВК№12

Ранок 20 квітня 2017 року розпочався з інформаційних хвилинок «Корисні поради енергозбереження у власному домі» у 4-х класах.Проблему накопичення побутових відходів та можливість її вирішення було розглянуто учнями 10-Б класу на виховній годині . Неординарне використання старих речей учні закладу побачили на виставці «Нове життя старих речей».В цей весняний день енергокоманда ще раз привернула увагу учнів до проблеми утилізації батарейок, тому у школі відбулось відкриття пункту збору батарейок «Батарейки, здавайтесь». Сонячний день сприяв творчим злетам молодших школярів, які майстерно намалювали «Екомістечко» на асфальті.

Сьогодні цей день провів з нами експерт зі Львова Гутник М.Б., який брав активну участь у всіх заходах та ділився власним досвідом.

Підсумком сьогоднішнього дня стало проведення велоквесту «Велосипед - це круто». На шкільному подвір’ї в ігровій формі учні закладу доводили користь велотранспорту для організму людини і позитивний вплив на навколишнє середовище. Кожен учасник отримав буклет, мета якого -популяризація велопрогулянок. Заходи організовано та проведено за допомогою вчителів: Височанської Т.В., Іванкової Н.В, Коваль В.В, Конончук Г.В., Бреги Н.І, Лапчук В.Б., Федорчук І.В,Мілєнтєва Л.О, та команди юних енергоменеджерів.

Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення шкільних днів енергії.

Ключовий учитель проекту «Школа енергії» у НВК№12 Іванкова Н.В.

Переглянути фото...

 

Шкільні дні енергії в НВК№12

В рамках проведення шкільних днів енергії у НВК №12 м. Рівного 19 квітня 2017р. було проведено:еко-урок «Від рослини до упаковки», дебати «Перехід України на вирористання альтернативної енергії для забезпечення енергонезалежності від використаного палива», конкурс творчих проектів «Моя школа в майбутньому», еко-практикум «Проблеми сміттєвого кошика» та показ відеороликів на енергетичну тематику.

Заходи організовано та проведено за допомогою вчителів: Конончук Г.В., Іванкової Н.В., Качараби О.П.,Височанської Т.В. та команди юних енергоменеджерів.

Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення шкільних днів енергії.

Ключовий учитель проекту «Школа енергії» у НВК№12 Іванкова Н.В.

 

Шкільні дні енергії в НВК№12

З метою презентації результатів щоденного енергомоніторингу в школі, підняття рівня обізнаності школярів, передачі знань щодо енергоспоживання і поширення набутого досвіду в місцевій громаді, а також зміцнення мереж і співпраці між школами та громадськістю, поширення інформації серед інших шкіл свого міста в НВК № 12 м. Рівного 2017 року з 18 квітня проведено: прес-конференцію з нагоди відкриття шкільних днів енергії, презентацію мобільних стендів «Школа енергії», захист проектів «Енергія і середовище», «Енергоаудит домівки від школи до школи», урок енергозбереження у 5-Е класі, практикум «Вимірювання енергії вдома», екологічний турнір «Обіймемо Землю красою та любов’ю».

Заходи організовано та проведено за допомогою вчителів: Височанської Т.В., Іванкової Н.В., Качараби О.П., Кирилюк О.В., Замлинної Т.Й., Ярошко І. А. та команди юних енергоменеджерів.
Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення шкільних днів енергії.

Ключовий учитель проекту «Школа енергії» у НВК№12 Іванкова Н.В.

Переглянути фото...

 

Школа енергії в дії

Готуємось до проведення шкільних днів енергії.

Енергокоманда НВК №12 м.Рівне 

План проведення Проектних днів "Почни енергозбереженя з себе"

 

Переглянути  план проведення проектних днів...

 

Дебати «Тепло з альтернативних джерел енергії – крок до економічного розвитку України»

Енергозбереження – це діяльність,  спрямована на раціональне одержання енергії , економне її використання і пошуки альтернативних джерел енергії. Які ж «плюси» й «мінуси» відновлюваної енергетика в Україні? Саме на це питання шукали відповідь учні 8-х класів НВК№12 м. Рівного, які під керівництвом вчителя географії Качараби Ольги Павлівни провели дослідження, аби краще зануритися у тему «Тепло з альтернативних джерел енергії – крок до економічного розвитку України». Дебати відбувалися  між учнями 8-Б класу, які є учасниками шкільної команди енергоменеджерів проекту «Школа енергії» і захищали тезу та командою учнів 8- В класу, які  заперечували використання нетрадиційної енергетики. Учасники дебатів відповідально поставилися до виконання завдань і показали цікаву та змістовну гру.

Учитель географії НВК№12 Качараба О.П.

 

Енергозбереження в школі

В рамках проведення тижня фізики в понеділок, 10 квітня 2017 р., у НВК №12 м. Рівного вчителем фізики Ярошко І.А. було проведено практикум «Енергозбереження в школі». До участі в ньому долучились учні 8-Б та 8-В класів. Юні енергоаудитори 8-Б класу, які беруть участь у проекті «Школа енергії», під керівництвом вчителя ознайомили учнів 8-В класу з правилами користування приладами та з радістю допомогли провести відповідні вимірювання. Діти із цікавістю провели це дослідження та визначили найдієвіші  методи енергозбереження в школі.

Вчитель фізики Ярошко І.А.

 

 

Рекомендації, щодо енергозбереження

Під керівництвом Іванкової Н. В. учні НВК -12 розробили рекомендації, щодо енергозбереження. За ініціативою дітей виготовляються стенди і найближчим часом учні школи матимуть змогу ознайомитися з напрацюваннями шкільної енергокоманди. Ніщо так не єднає, як реалізація спільних ініціатив!
Світлини презентують дитячі напрацювання.

 

Як ти можеш допомогти планеті?

 

25  березня люди по всьому світу вимикають світло на одну годину, Годину Землі, щоб показати готовність діяти заради майбутнього Планети. Юні енергоменеджери НВК№12 м. Рівного закликають всіх небайдужих до майбутнього нашої планети долучитися до акції та 20год. 30 хв. вимкнути світло рівно на одну годину.

ПРИЄДНУЙСЯ І ТИ!

Переглянути фото...

 

Енергоаудит приміщення школи

Впродовж реалізації 1 етапу проекту «Школа енергії» енергокомандою НВК№12 під керівництвом вчителя Іванкової Н.В. було проведено енергоаудит приміщення школи. Ініціативна група дітей ознайомила з результатами адміністрацію школи та з метою енергозбереження ініціювала зміни фасаду школи. Як результат, директором школи Лагодюк В.Ю. було порушено клопотання перед міським УО та міською радою про утеплення фасаду закладу. Дітьми розроблено ескізи фасаду школи та рекомендації щодо того, яким він має бути. В результаті маємо позитивне рішення: виділено кошти на проектно-кошторисну документацію . Сьогодні проект фасаду школи затверджено експертизою. З нетерпінням чекаємо на здійснення мрії про теплу та гарну школу.

Ключовий учитель НВК№12 Іванкова Н.В.

 

 

Навчальний відеоролик щодо впровадження системи енергоменеджменту Підготовлений в рамках проекту "Школа Енергії 2.0"

 

Школа енергії в дії

За ініціативою  команди юних енергоменеджерів НВК №12 м. Рівне

у школі розроблено рекомендації з енергозбереження на кухні, якими ви зможете скористатися у презентації  “Енергозбереження на кухні», давши відповіді на ці питання:

1.Чи можна, підсилюючи вогонь під каструлею, прискорити варіння картоплі, коли вода вже кипить?

2.Чому в каструлі-скороварці страва вариться значно швидше, ніж у звичайній?

3.Чи можна закип’ятити воду в каструлі, яка плаває в середині іншої з киплячою водою?

4.Яка вода швидше закипить - сира чи переварена, якщо перед нагріванням температура була однакова?

 

Школа енергії в дії

 

Як зберегти тепло та світло у нашому домі? Саме на це питання вирішили знайти відповідь учні 3-Б класу (класний керівник Лапчук В.Б.), які навчаються за науково -педагогічним проектом «Інтелект України». Вони ініціювали звернення  до команди юних енергоменеджерів НВК №12 м.Рівне(ключові вчителі Іванкова Н.В. та Височанська Т.В.) з проханням допомогти їм підготувати проекти з енергозбереження. Презентація  та захист робіт  «Як зберегти тепло та світло у нашому домі» пройшла 03.03.2017. З результатами співпраці учнів всі бажаючі ознайомилися на виставці, що розміщена на стаціонарному стенді школи енергії.

Ключовий вчитель НВК № 12 м. Рівне Іванкова Н.В.

 

Шкільні дні енергії

У Львові 15-16 лютого Асоціація «Енергоефективні міста України» у рамках проведення другого етапу проекту «Школа Енергії 2.0», який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту "Створення енергетичних агентств в Україні", що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ», за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини, організувала другий тренінг для вчителів головною темою якого стало проведення шкільних днів енергії.

21 лютого юні енергоменеджери НВК №12 м.Рівного під керівництвом вчителів Іванкової Н.В. та Височанської Т.В. ознайомилися з планом завдань та матеріалами для проведення шкільних днів енергії, які підготувала Асоціація «Енергоефективні міста України».

Переглянути фото...

 

Школа енергії в дії

 

Енергокоманда НВК№12 м.Рівне 13 лютого 2017 року провела творчу майстерню «З любов’ю до природи». Юні енергоменеджери під керівництвом учителів Височанської Т.В. та Іванкової Н.В., виконуючи паспортизацію рослин  кабінету біології,  виготовили паспорти рослин з використаного пластикового посуду, даруючи йому друге життя.

Переглянути фото...

 

Підсумкове відео проекту Школа енергії

Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

Пропонуєма Вашій увазі підсумкове відео проекту Школа енергії. Тривлість проекту січень 2016 - жовтень 2016.

Переглядайте, знаходьте себе, поширюйте на своїх інтернет ресурсах, а також, не упускайте можливостей переглянути його разом із однодумцями, батьками, вчителями, школярами та всіма зацікавленими у енергонезалежності .

Офіційний сайт  Асоції «Енргоефективні міста України»:

http://enefcities.org.ua/diyalnist/shkola-energi/proekt-shkola-energi-sichen-2016---jovten-2016/

Переглянути відео можна, перейшовши за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=M_yBRW_kZ4o


 

Школа енергії в дії

У рамках проведення другого етапу проекту «Школа Енергії», який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту "Створення енергетичних агентств в Україні", що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ», за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

6 лютого учні НВК № 12 м.Рівне вдруге зустрічались з технічним експертом М.Гутником. Було проведено енергомоніторинг отриманих результатів для того, щоб переконатись, що не було допущено помилок, та виправити, якщо вони трапились. З’ясовано найбільш проблемні ділянки в обстежених приміщеннях, пов’язані з марнотратством енергії та недотримання санітарних норм,оглянуто встановлений  новий ІТП та обговорено його функції.

Також проводилась робота з учнями і вчителями з  програмного забезпечення uMuni  для роботи енергоменеджерів. Було розглянуто наступні питання:призначення та як ним користуватись,практичні вправи та заповнення необхідної інформації,простий аналіз результатів вимірювань.

До вашої уваги враження та думки юних енергоменеджерів, які працювали у трьох групах.

 

Школа енергії в дії

В рамках проекту « Школа енергії 2.0» на засіданні команди юних енергоменеджерів  НВК№12 м. Рівного було обговорено зміст енергетичної декларації , складено журнали  для обліку  даних про використання електроенергії  , теплової енергії , холодної води та температури приміщень(за допомогою термометра енергозбереження). Під керівництвом працівника закладу Токарця М.В. щодня знімаються показники лічильників , після чого їх вносять в журнал та в програмний  продукт  uMuni та моніторять результати досліджень. Діти із цікавістю проводять дослідження та обговорюють свій внесок в енергозбереження у школі, місті , країні.

Переглянути фото...

Координатор проекту Іванкова Н.В.


 

НВК№12 стартує з uMuni

В НВК № 12 сформовано команду юних енергоменеджерів до складу якої увійшли учні 8-Б класу : обрано капітана команди , розподілено обов’язки  , закріплено дні чергування   , встановлено почерговість  виконання завдань , закріплено робоче місце енергоменеджера  та ознайомлено з програмним продуктом uMuni . Представляємо вашій увазі кілька світлин,  на яких ви бачите учасників команди в найулюбленіших місцях нашої школи . 

НВК№12-« Школа енергії 2.0»

Відвідавши перший тренінг проекту « Школа енергії 2.0» , який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту "Створення енергетичних агентств в Україні", що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ», за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини., координатор проекту    Іванкова Н.В. ознайомила працівників НВК № 12 м. Рівного з планом завдань та конкурсною інформацією про реалізацію даного проекту .Під час презентації було обговорено ідею сприяння роботі енергокоманди  ,зміст другого етапу та проведення додаткових шкільних та позашкільних заходів для учнів та вчителів.

Координатор проекту    Іванкова Н.В.

 

НВК№12-Школа енргії

Перша зустріч другої частини проекту «Школа енергії» відбулась 28 листопада у НВК № 12 м.Рівне, учасниками якої були технічний експерт Гунтик М.Б.,заступники директора Середюк О.В, Лушписнька В.М., вчителі математики Іванкова Н.В. і Замлинна Т.Й. та юні енергоменеджери(учні 8 класу). Гунтик М.Б. ознайомив усіх з поняттям системи шкільного енергоменежменту та його основними інструментами(енергомоніторинг, контроль, аналіз, регулювання та прийняття управлінських рішень щодо покращення енергоспоживання). В ході зустрічі було відвідано місця розташування засобів обліку споживання: електроенергії, теплової енергії та води, попередньо ознайомлено юних енергоменеджерів з функціональними обов’язками. 01 грудня 2016 р.учні готуються розпочати енергомоніторинг школи(облік споживання теплової енергії, електричної енергії та води.) , також заповнювати формуляри по збору інформації.Сподіваємось на успішну реалізацію проекту «Школа енегрії» та покращення поточного рівня енергоефективності нашої школи і започаткування системи шкільного енергоменеджменту.

Переглянути фото...

Ключовий учитель проекту Іванкова Н.В.

 

11 листопада - Міжнародний день енергозбереження!

В рамках реалізації Всеукраїнського проекту «Школа енергії» та з метою відзначення Міжнародного дня енергозбереження у НВК№12 пройшов Квест «Енергозбереження навколо нас», учасниками якого були учні 8-х класів. Свято було засноване у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE. Участь у проекті побажало взяти близько 20 країн. Саме тому свято отримало статус міжнародного. Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.

 

НВК№12- Школа Енергії

Проект «Створення енергетичних агентств в Україні»,що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB)

Упродовж 1-2 жовтня енергокоманда НВК№12 м. Рівне під керівництвом вчителя математики Іванкової Наталії Володимирівни взяла участь у заключному етапі проекту (випускний школи енергії), який проходив у м.Одеса.

Під час зустрічі за круглим столом координаторів конкурсу, вчителі поділились враженнями досвідом проблемами, які виникли під час реалізації проекту.

Асоціація «Енегроефективні міста України» висловлює щиру подяку членам учнівської енергокоманди і вчителям-наставникам Рівненського навчально-виховного комплексу №12 за активну участь у всеукраїнському проекті «Школа Енергії» та творче виконання всіх завдань, а саме:

 

Вітаємо з перемогою!

НВК 12 є однією із 20 шкіл України, що отримали у 2015 році грант на реалізацію освітнього проекту "Школа енергії ".

У період з 30.09 по 03.10.2016 команда дітей ( Максимюк А., Безпалько Ю., Колодинська А., Прач В., Леміч А. ) та учитель Іванкова Н. В. представляли напрацювання школи на форумі у м. Одеса.

На заключному етапі наша команда виборола перемогу у двох номінаціях. Організатори заходу подарували учням цінні подарунки і сертифікат на друк та росповсюдження напрацювань дітей у проекті.

Вітаємо команду та учителя із перемогою. Пишаємося своїми вихованцями.

 

Школа енергії

В рамках реалізації проекту «Школа енергії», що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (ВМUB) та з метою привернення  уваги учнів школи до необхідності збереження природних ресурсів та енергії, зменшення кількості побутового сміття шляхом використання екологічних торб замість поліетиленових пакетів та формування екологічного стилю життя в рамках Днів сталої енергії у м. Рівному, учні енергокоманди взяли участь у міському конкурсі «Стильна торба». Учасники проекту під керівництвом ключового вчителя Іванкової Н.В. та вчителя біології Височанської Т.В. в ході конкурсу оздобили торби у вільному стилі відповідно до її функціонального призначення а саме : «Для матеріалів рукоділля», «Торба для змінного взуття», «Для покупок у магазинах», «Для подорожей до бабусі», «Літня торба для пляжу».

Сподіваємось нам вдалося привернути увагу до необхідності збереження природних ресурсів та енергії. 

ВІТАЄМО!!!

Енерго команду НВК№12 у складі Фурдиги Софії, Прач Вікторії, Безпалько Юлії

та її керівника Іванкову Наталію Володимирівну

за ІІ місце у загальноміській грі-змаганні «Енергетичний рух»

у рамках Європейської ініціативи «Угода мерів» та Днів Сталої Енергії у м. Рівному.

 

Завершення проектних днів

У рамках проекту «Школа  Енерії», який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

22.04.2016 навчально-виховний комплекс №12 м.Рівного втретє відвідав технічний експерт зі Львова Гутник М.Б. У школі відбулося завершення Проектних Днів, під час яких учасники енергокоманди знайомили учнівську громаду закладу та запрошених гостей із проектом, отриманими результатами і наступними кроками з перетворення школи в осередок виховання свідомих користувачів енергії та поширення в місті ідей енергозаощадності і енергоефективності.

 

Проектні дні в НВК №12

 

У рамках проектних днів проекту «Школа енергії» у НВК №12 м. Рівногодо Дня Землі було проведено виховний захід у 9-Б класі НВК №12 м Рівного учителем хімії Самолюк Н.В з теми: «День Землі», метою якого стало:

сприяти вихованню екологічної свідомості в учнів;

створювати мотивацію для збереження ресурсів та енергії,

зацікавити  учнів участю в корисній діяльності з енерго- та ресурсозбереження.

 

22 квітня – Міжнародний День Землі.


 

В шкільній бібліотеці оформлена книжково-ілюстративна виставка  «Хай щастить тобі, Земле» де представлені книги журнальні статті, дитячі малюнки , які висвітлюють питання співіснування людини і природи. Закликають раціонально використовувати ресурси та збереження нашої планети Земля.

 

 

 

 

 

Проведення Проектних днів

Згідно плану Проектних днів  в НВК №12 проведено:

1. Міні - проект: «Де ми втрачаємо воду?»

Мета: зясувати значення води; визначити основні причини забруднення та зменшення кількості та якості води; знайти способи збереження води на Землі; збереження навколишнього  середовища та соціально – відповідальної поведінки в ній.

Переможницею проекту стала учениця  5-Б класу Пархомець Софія

Проект підготувала Вчитель природознавства Кирилюк О. В.

 

План проведення Проектних днів "Почни енергозбереженя з себе"

 

Переглянути  план проведення проектних днів...

 

Проект «Школа енерії»

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

У рамках проекту «Школа Енерії», який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини. 12.04.2016 навчально-виховний комплекс №12 м.Рівного вдруге відвідав технічний експерт зі Львова Гутник М.Б.

 

Проект «Школа енерії» триває.

17 березня 2016 року  НВК № 12 отримав скриньку з інструментами для проведення енергоаудиту приміщення школи. Представники команди ознайомились з інструкцією до приладів «Набору юного енергоаудитора». Учні разом із учителями Замлинною Т.Й та Іванковою Н.В. проводитимуть аудит шкільних приміщень.

18 березня у наш заклад завітав енергоменеджер Микола Гутник, який провів навчальні та практичні заняття з методики енергоаудиту. Відповідно до проекту учні-аудитори ознайомились з характеристикою будівлі школи, отримали інформацію про енерговитрати, а також здійснили енергоаудит приміщень, ближче ознайомилися з роботою таких нових приладів як пірометр, анемометр, енергометр, люксметр, цифровий (електронний) термометр.

 

ГОДИНА ЗЕМЛІ

Година Землі – це найбільший у світі природоохоронний рух, започаткований Всесвітнім фондом природи WWF. Він заохочує сотні мільйонів людей по всьому світу щось змінити у своєму житті заради Планети. Цей рух підтримують тисячі організацій, компаній та урядів.

Година Землі розпочалася 9 років тому у Сіднеї (Австралія). З ініціативи одного міста вона переросла у всесвітню подію, до якої приєдналися вже 172 країни і більше 7000 міст та містечок по всьому світі. Україна вперше підтримала кампанію у 2009 році.

В передостанню суботу березня Година Землі закликає всіх вимкнути світло на одну годину, як символ стурбованості за майбутнє Планети та єдності у бажанні захистити природу. Ця символічна подія об’єднує людей світу, незалежно від віку, статі, культури чи релігійних вірувань.

 

Школа енергії

За підсумками відбіркового конкурсу  у Рівненському навчально-виховному комплексі №12 стартував проект «Школа енергії», який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального Міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини. Тривалість проекту: січень-жовтень 2016р.

В рамках реалізації проекту ключовий контактний учитель Іванкова Наталія Володимирівна взяла участь у першому заході проекту-соціальному тренінгу з питань енергетичної освіти, основ енергоаудиту та простих енергоощадних методів, який відбувся у Львові 22-24 лютого 2016 року.